Co je to PP?

Co je to PP?
– PP neboli průkaz původu je doklad, který potvrzuje plemeno a rodokmen zvířete. Je vystaven na platném formuláři uznaném patřičnou chovatelskou asociací.
– v České republice je jack a parson russell teriér chován pod Českomoravskou kynologickou unií (ČMKU), která je řádným členem Mezinárodní kynologické federace FCI. Průkaz původu obsahuje jméno psa, název chovatelské stanice a výpis předků psa. Dále obsahuje jméno chovatele psa, barvu a druh srsti a také číslo čipu či tetování. Vždy je opatřen oficiálním logem ČMKU a razítkem plemenné knihy.

– POZOR – v poslední době se objevili podvodníci, kteří nabízí vytvoření průkazu původu na zakázku – tento průkaz původu není oficiálním dokumentem!

– jméno chovatelské stanice si můžete ověřit na stránkách ČMKU nebo na stránkách FCI. Pakliže zde název chovatelské stanice nenajdete, pravděpodobně se nejedná o registrovanou stanici a psi v ní chovaní nemají v Čechách uznávaný průkaz původu nebo vůbec žádný nedostanou.

– Vždy si chovatelskou stanici a chovatele řádně prověřte. Dejte si pozor na producenty psů, kteří se na oko tváří jako oficiální chovatelská stanice (například mají uveden název CHS, který ale není nikde registrován, či vrhy řadí podle abecedy a štěňatům dávají několika slovná jména, jak je běžné v registrovaném chovu), ve skutečnosti však pod FCI ani pod jinou organizací nechovají.

– Průkaz původu vydaný pod UCI není v rámci FCI platný a akceptovatelný. Průkaz od UCI nemůžete uplatnit na výstavách nebo v chovu pod ČMKU.

PP není Pet Pas, alias modrý či žlutý očkovací průkaz!

– V případě pochybností se obraťte na poradce chovu.

(Článek je volně šiřitelný za účelem osvěty.)

Napsat komentář